Základní ustanovení

Tyto obchodní podmínky (dále jen „obchodní podmínky“) jsou vydané dle § 1751 a násl. zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „občanský zákoník“)

Patrik Kulich
IČO: 07561113 / Nejsem plátcem DPH
se sídlem: Paninodvorská 891, 294 21 Bělá pod Bezdězem.
e-mail: info@kulichpatrik.com
telefon: +420 728 441 214
web: www.kulichpatrik.com
Zapsán u Magistrátu města Mladá Boleslav

 I. fotografování

 1. Objednat fotografování můžete vyplněním objednávkového formuláře na www.kulichpatrik.com v sekci “kontakt” nebo zasláním e-mailu na info@kulichpatrik.com
 2. Objednáním se zavazujete, že jste se seznámili s těmito obchodními podmínkami, mým fotografickým stylem a ceníkem fotografování.
 3. Objednávka termínu je závazná až po uhrazení zálohové faktury ve výši uvedené v ceníku (nemusí být vyžadována u menších fotografování – v tom případě Vás o tom budu informovat). Po připsání platby Vám bude vystaveno potvrzení o přijetí platby. Tímto je rezervace závazná a toto datum již není dále nabízeno jiným zákazníkům. Záloha je nevratná a bude odečtena z konečné ceny. Pokud po odeslání zálohové faktury, na Vámi poskytnutou e-mailovou adresu, neobdržím zálohu v lhůtě uvedenou na faktuře beru toto jako stornování Vaší objednávky (není-li předem dohodnuto jinak).

II. Cena fotografování a dopravy

 1. Cena, doba fotografování a počet hotových digitálních fotografií jsou uvedeny v ceníku platném ke dni objednávky nebo domluveny písemně (typicky formou e-mailové komunikace).
 2. Platba za fotografování je splatná do 14 dnů od fotografování. Ihned po fotografování zasílám e-mailem fakturu, způsob platby je pouze převodem na účet uvedený na faktuře. Službu kadeřnice je možné přiobjednat za příplatek a po předchozí domluvě.
 3. Záloha je vratná pouze 3 měsíce před datem svatby. Poté tato záloha propadá.
 4. Dopravy po ČR je ZDARMA

III. Fotografování svateb (netýká se jiného fotografování)

 1. Nabízím možnost bezplatné předsvatební domluvy v Mladé Boleslavi. Zde můžeme prodiskutovat průběh svatebního dne a Vaše přání. Jestliže nemůžete přijet, můžeme vše předem probrat telefonicky nebo jinou formou. Předsvatební setkání je vhodné naplánovat, až již budete znát alespoň orientační harmonogram Vašeho velkého dne. Nejpozději cca 14 dnů před svatbou, v případě nutnosti alespoň několik dnů před svatbou.
 2. Počet dodávaných fotografií závisí na objednané délce fotografování a dalších okolnostech. Výběr finálních fotografií ke zpracování je výhradně v režii fotografa pokud není předem domluveno jinak.
 3. Termín dodání fotografií je obzvláště během svatební sezóny minimálně měsíc.

IV. Úprava a retuš fotografií

 1. Z nafocených snímků vyberu ty nejlepší, které jsou dále upravovány v profesionálních fotografických programech (Adobe Lightroom a Adobe Photoshop). Všechny fotografie jsou upravovány na profesionálně zkalibrovaném monitoru, aby jas, tonalita a barvy odpovídaly mému fotografickému stylu.
 2. U fotografií provádím bezplatně základní úpravy (např. vyvážení barev, ořez, srovnání jasu) a základní retuš (např. odstranění odřenin, škrábanců). U portrétního fotografování provádím retuš v o něco větším rozsahu (odstranění jednotlivých pupínků, zjemnění vrásek a kruhů pod očima).
 3. Výraznější retuše jsou prováděny pouze na Vaši výslovnou žádost po předchozí domluvě a za příplatek (podle náročnosti). Do těchto úprav patří např.: hluboké čištění pleti, úprava velmi problematické pleti (silnější akné nebo jiné rozsáhlejší vady pleti), pokročilé sjednocení barvy pleti, sjednocení barvy pleti u partnerů/maminky s dítětem, odstranění jizev, mateřských znamének apod.
 4. Odevzdané fotografie odpovídají mému fotografickému stylu a není možné je upravovat nebo přizpůsobovat dle individuálních přání klienta (zesvětlení/ztmavení, jiné barvy apod.).

V. Dodání fotografií

 1. Fotografie dodávám v digitální podobě přes cloudové uložiště. V případě zájmu o fotoobrazy nebo fotodárky Vám rád poradím s výběrem vhodného dodavatele. Doba dodání hotových fotografií závisí na druhu a rozsahu fotografování a např. u portrétního fotografování trvá 2-3 týdny (informace o dodání fotografií ze svatby naleznete výše).
 2. Případě většího vytížení (svatební sezóna) nebo neočekávaných událostí (nemoc) si vyhrazuji právo dobu dodání prodloužit.
 3. Pokud od Vás nedostanu do 30 dnů po odeslání fotografií žádnou zprávu, budu považovat fotografie za doručené a v pořádku.
 4. Neupravené fotografie ani všechny nafocené fotografie či fotografie ve formátu RAW neposkytuji.

VI. Reklamace

 1. Reklamace je možná nejpozději do jednoho měsíce od data dodání fotografií, poté již není možná.
 2. Fotografie zpracovávám na zkalibrovaném monitoru, který zaručuje správné podání barev a světlosti/tmavosti fotografie. Při zobrazení na nezkalibrovaném zařízení nebo tisku na nezkalibrované tiskárně může docházet k posunu barev (např. má barva jiný odstín) nebo změně světlosti/tmavosti fotografie (např. fotografie je světlejší nebo tmavší). Klient bere na vědomí, že správné podání zaručuje pouze zkalibrované zařízení a tuto skutečnost fotograf nemůže ovlivnit.
 3. Nesouhlas s fotografickým nebo autorským stylem fotografa není důvodem k reklamaci.
 4. Nesouhlas s vlastním vzhledem není důvodem k reklamaci.

VII. Jiná ujednání

 1. Podle zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon) je autor (fotograf) držitelem autorských práv. Objednáním a zaplacením mých služeb nabýváte vlastnická práva k hotovým fotografiím (tzv. licenci k jejich použití). Autorská práva jako taková patří pouze autorovi a jsou dle právního řádu České republiky nepřevoditelná na jinou osobu (§ 26, odstavec 1 zákona č. 121/2000 Sb. – Autorský zákon). Pokud není výslovně ujednáno jinak, není možné fotografie dále přeprodávat (např. fotobanky), používat pro výdělečné účely třetích stran (např. svatební salóny, propagace výrobků) nebo upravovat.
 2. S odsouhlasením s těmito podmínkami souhlasíte, že fotografie mohou být vystaveny za účelem propagace fotografa a se zahrnutím fotografií do portfolia fotografa.

Tyto obchodní podmínky jsou platné od 19. 9. 2023